SI  EN  |  Dostopnost
PISAVA
VELIKE ČRKE male črke
VELIKOST ČRK
CTRL+ za povečavo
CTRL- za pomanjšavo
SHEMA
Kontrastna shema Običajna shema Ponastavi vse
 
 
 

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je sprejel na pogovor predstavnike Svetovne luteranske zveze in Evangeličanske cerkve na Slovenskem

Ljubljana, 13. 11. 2014 | sporočila za javnost

Predsednik republike Borut Pahor je danes sprejel na pogovor delegacijo Svetovne luteranske zveze in Evangeličanske cerkve na Slovenskem. Delegacijo Svetovne luteranske zveze, ki je prišla v Slovenijo na obisk na povabilo častnega škofa Evangeličanske cerkve v Sloveniji Geze Erniše, vodi Dr. Munib A. Younan, škof Evangeličanske luteranske cerkve Palestine in Jordanije v Sveti zemlji.

Gostje so predsedniku republike predstavili delovanje Svetovne luteranske zveze in svoje poglede na oblikovanje svetovnega reda, v verskem smislu in družbenem. Dr. Younan se je predsedniku Pahorju zahvalil za sprejem in izrazil željo po še naprej dobrem sodelovanju med Republiko Slovenijo in Evangeličansko cerkvijo v Sloveniji. Spomnil je na 500. obletnico reformacije, ki bo leta 2017 in ki je po njegovem mnenju pomembna za vse, ne le za luterane. Zahvalil se je Republiki Sloveniji, da posebej praznuje dan reformacije, ki je dela prost dan. Dr. Younan je opozoril tudi na nujnost povezovanja z drugimi Cerkvami in na pomen dialoga z različnimi skupinami, ne le verskimi.

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je sprejel na pogovor predstavnike Svetovne luteranske zveze in Evangeličanske cerkve na Slovenskem
Foto: Daniel Novakovič/STA

Evangeličansko Cerkev augsburške veroizpovedi v Republiki Sloveniji sestavlja 14 cerkvenih občin s približno 18.000 verniki in je članica Svetovne luteranske zveze od leta 1952. Svetovna luteranska zveza s sedežem v Ženevi je globalna skupnost 144 luteranskih cerkva in predstavlja 72 milijonov vernikov v 79 državah. Ustanovljena je bila leta 1947 kot Zveza luteranskih cerkva, ki deluje na pet ključnih vrednotah: dostojanstvo in pravičnost, sočutje in predanost, spoštovanje različnosti, vključevanje in sodelovanje ter transparentnost in odgovornost.