SI  EN  |  Dostopnost
PISAVA
VELIKE ČRKE male črke
VELIKOST ČRK
CTRL+ za povečavo
CTRL- za pomanjšavo
SHEMA
Kontrastna shema Običajna shema Ponastavi vse
 
 
 

Predsednik republike si je danes ogledal nagrajene slovenske inovacije

Ljubljana, 13. 11. 2014 | sporočila za javnost

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor si je danes ogledal nagrajene slovenske inovacije 9. Slovenskega foruma inovacij. Forum predstavlja osrednji nacionalni vseslovenski poslovni dogodek na temo inovativnosti in podjetništva.

Predsednik republike si je ogledal 47 izbranih inovativnih izdelkov, storitev in poslovnih modelov, ki so jih na letošnjem forumu predstavila podjetja, inovatorji, raziskovalno-razvojne inštitucije ter študenti in dijaki. Posebno pozornost je predsednik Pahor namenil nagrajenim inovacijam, ob katerih se je podrobneje seznanil z inovativnim potencialom mladih inovatorjev ter podjetij, ki ustvarjajo prebojne presežke. Med najbolj zanimivi je zagotovo energetsko učinkovito plovilo prihodnosti s podvodnimi krili »Quadrofil«, ki je prejelo posebno priznanje za odličnost uporabnosti ustvarjalnih industrij; notranja pasivna klimatska naprava »Air Tower«, ki je prejela posebno priznanje za najboljšo inovacijo start-up podjetja ter informacijska storitev »Atlas PickByGlass«, ki v skladišču omogoča popolnoma prostoročno delo. Letošnja zmagovalna inovativna rešitev je brezdotična večfunkcijska kontrolna enota z možnostjo zaznavanja različnih gest, ki omogoča krmiljenje pametnih stavb in drugih okolij.

Predsednik republike Borut Pahor je obiskal 9. Slovenski forum inovacij
Foto: Tamino Petelinšek / STA

Predsednik republike si je 9. Slovenski forum inovacij ogledal tudi v luči prihajajočega posveta v okviru projekta Slovenija 2030, ki bo konec novembra posvečen razpravi o tehnoloških trendih, ki že danes spreminjajo naš način življenja. Na posvetu bodo strokovnjaki z različnih področij prikazali nove razvojne in tehnološke paradigme, ob tem pa premišljali, kako bo človeštvo z njimi živelo. Posvet bo poskušal poiskati odgovore na vprašanja, ali lahko z razvojem ključnih tehnoloških panog in izumov, ki smo jim priča v tem desetletju, predvidimo, v katero smer se bo v prihodnjih letih gibala globalna družba in z njo tudi Slovenija, ter kje in koliko lahko Slovenci tehnološko revolucijo in njene implikacije za življenje posameznika in družbe tudi sooblikujemo.